Prihlásenie do VirtualTravel.sk
Registračný formulár
 

Pomoc

Čo je VirtualTravel.sk?
VirtualTravel.sk je portál, ktorého hlavným zámerom je ukázať Vám miesta na Slovensku, ktoré ste možno ešte nikdy nevideli či nenavštívili. Sprostredkúva Vám tak možnosť "virtuálnej turistiky" po našej nádhernej krajine s využitím najmodernejších zobrazovacích technológií. Spoznáte históriu a kultúru Slovenskej republiky, prejdete sa nádhernou krajinou a veríme, že s týmto interaktívnym pomocníkom zažijete kopec zábavy. Dúfame však aj, že touto formou vzbudíme Váš záujem o zobrazované lokality natoľko, že sa ich rozhodnete navštíviť aj osobne.
Virtuálna prehliadka je fotografia, ktorá zaberá najväčší možný uhol záberu 360x180°. Z jedného miesta tak môžete vidieť celý priestor okolo Vás, dokonca aj pod Vami. Pomocou myši alebo klávesnice môžete fotografiu otáčať v ľubovoľnom smere, čo Vám dá väčší prehľad o zobrazovanom priestore. Máte tak zo zobrazenia väčší pôžitok ako pri zobrazení v statickej forme.
Čo potrebujem na zobrazenie virtuálnej prehliadky?
Na zobrazenie virtuálnych prehliadok z našich stránok potrebujete mať v počítači nainštalovanú podporu Javy, prehrávač Adobe Flash, Apple QuickTime alebo modul pre internetový prehliadač DevalVR. Tieto nástroje si môžete zdarma stiahnuť priamo od nás pomocou odkazov uvedených v sekcii Na stiahnutie.
Ktorý režim prezerania mám zvoliť?
Naše stránky sú vybavené funkciou autodetekcie režimu prezerania, aby sa tak zvýšili šance na spustenie virtuálnej prehliadky bez potreby inštalácie ďalších modulov. Režim prezerania si však môžete kedykoľvek zmeniť pomocou rozbaľovacieho menu pod prehliadkou. V prípade, že daný modul nemáte nainštalovaný, bude Vám ponúknutá možnosť inštalácie priamo cez internetový prehliadač. Pre najväčší pôžitok z virtuálnej prehliadky Vám odporúčame použiť režim prezerania DevalVR. Tento modul ponúka najvyššiu kvalitu prehliadania a plynulé otáčanie obrazu vďaka využitiu hardwarovej podpory. Jeho inštalácia je jednoduchá, stačí kliknúť na výzvu na inštaláciu a za pár sekúnd sa automaticky stiahne a nainštaluje. Tiež môžete využiť náš odkaz v sekcii Na stiahnutie a stiahnuť si tento modul ručne. DevalVR je najmenší, no najvýkonnejší zo všetkých modulov.
Ako sa virtuálna prehliadka ovláda?
Virtuálna prehliadka sa ovláda myšou alebo klávesnicou. Jednoducho do nej kliknite a so stlačeným tlačidlom myši ňou pohybujte do ľubovoľného smeru. Obraz môžete takisto aj približovať či vzďaľovať pomocou klávesov SHIFT (približovanie) a CTRL (vzďalovanie) alebo pomocou kolieska myši. Vačšina modulov zobrazuje tesne pod panorámou alebo priamo na nej panel s nástrojmi, pomocou ktorého sú sprístupnené aj ďalšie funkcie ako napríklad celoobrazovkový režim FULLSCREEN, ktorý Vás upúta ešte viac. Odporúčame vyskúšať najmä pri prezeraní pomocou modulu DevalVR.
Ktorý internetový prehliadač je najvhodnejší?
Stránky na serveri VirtualTravel.sk sú optimalizované pre najpoužívanejšie internetové prehliadače - Microsoft Internet Explorer 6, 7, 8, Mozilla Firefox 2, 3, Opera 9, 10 a Safari 3, 4. Záleží tak len od Vášho vkusu, ktorý z nich budete pri svojom "virtuálnom cestovaní" používať. Všetky tieto prehliadače sú zdarma a je možné si ich stiahnuť na webových stránkach príslušných výrobcov. Z našej stránky sa k nim dostanete kliknutím na logo daného prehliadača v sekcii Na stiahnutie. Odporúčame prehliadač Mozilla Firefox 3.5 alebo Safari 4.

Partneri

Mesto Banská Bystrica | Mesto Rožňava | Mesto Dolný Kubín | Obec Dobrá Niva | Obec Vlkolínec | Obec Podzámčok | Nebuď jeleň! | Last Minute dovolenky | Kúpele na Slovensku | 123 ubytovanie.sk | Ubytovanie a dovolenka na Slovensku | Ubytovanie Slovensko | Hor sa na hory | Vyroba.eu |
Kontakt
Vaša reklama
Panorámy Slovenska - iOS Aplikácia
Panorámy Slovenska - Android Aplikácia